O firmie

Początki działalności naszego biura rachunkowego sięgają roku 1996. Firma „OLIMPUS” została założona w Łodzi przez Annę Steglińską, księgową z wieloletnim stażem, na bazie jej licznych doświadczeń zawodowych zdobytych w trakcie pracy na stanowisku głównej księgowej w firmach łódzkich i warszawskich. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, w roku 2005, otwarty został oddział  biura w Andrespolu pod nazwą „OLIMPUS – BIS”. Kierowany jest on przez Kamilę Michniewicz – również dyplomowaną księgową, posiadającą, podobnie jak założycielka firmy, niezbędny certyfikat ministerstwa finansów, uprawniający do prowadzenia własnej działalności gospodarczej na księgach handlowych.
Najszersze grono naszych klientów stanowią firmy z regionu łódzkiego, jednakże współpracujemy również z podmiotami z Warszawy, Poznania, Rybnika, Piotrkowa Trybunalskiego i Sulejowa. Nasze biuro rachunkowe OLIMPUS Łódź specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podatkowo-rachunkowej i kadrowej małych i średnich firm, osób fizycznych, spółek, spółek prawa handlowego z kapitałem zagranicznym, fundacji, sklepów. W związku z prowadzeniem księgowości firm działających w wielu branżach mamy doświadczenie w obsłudze bardzo różnorodnego  zakresu działalności gospodarczej.

Oferujemy rzetelne i sumienne prowadzenie książki przychodów i rozchodów oraz pełnej księgowości. Ponadto biuro rachunkowe OLIMPUS Łódź zajmuje się szeroko pojętym doradztwem w zakresie prowadzonej działalności. Naszych klientów informujemy na bieżąco o zmianach zachodzących w przepisach i przypominamy o terminach podatkowych. Aby oszczędzić Państwu nerwów oraz  zdając sobie sprawę,  że nie zawsze mają Państwo czas na wizyty w  urzędach, reprezentujemy swoich klientów w Urzędach Skarbowych i  ZUS-ie, pozostając w stałym kontakcie z tymi instytucjami.
 
Dodatkowo, przygotowujemy i wypełniamy wszelkie wymagane w Urzędach dokumenty oraz na życzenie klienta także zestawienia finansowe i statystyczne. W zakresie usług kadrowo płacowych nasze biuro rachunkowe prowadzi dokumentację kadrową poczynając od umów o pracę, poprzez deklaracje ZUS i roczne deklaracje podatkowe dla pracowników po wypowiedzenia i rozwiązanie stosunku pracy oraz doradztwo w sprawach kadrowo – płacowych.
 Wszystkie prowadzone przez nas rozliczenia oraz cała księgowość prowadzone są komputerowo na programach zgodnych z aktualnymi ustawami podatkowymi. Daje nam to możliwość bieżącego przygotowywania zestawień księgowych na życzenie klienta, w dowolnym momencie miesiąca rozliczeniowego. Kierując naszą firmą, kładziemy szczególny nacisk na przygotowanie merytoryczne, rzetelność i profesjonalizm osób u nas zatrudnionych co bezpośrednio przekłada się  na poziom zadowolenia naszych klientów.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.